19-11-2021

Başkan Şahin, Hükümetimizin Desteğiyle İscehisar’ımıza Daha Nice Güzel Hizmetler Kazandıracağız


Belediyemize hibe olarak kazandırılan araçlar için kurban kesildi.

Kurban kesim törenine Belediye Başkanımız Ahmet Şahin, Ak Parti İscehisar İlçe Başkanı Metin Balaban, Belediye Meclis üyeleri, İlçe yönetimi, teşkilat üyeleri ve belediye personeli katıldı.

Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve hızlı hizmet verebilmek adına araç parkurunu genişletmeye devam ettiklerini belirten Belediye Başkanımız Ahmet Şahin, Girişimlerimiz sonucu belediyemize hibe olarak itfaiye ve çöp toplama aracı kazandırdık. Araçlarımız için dualar eşliğinde kurbanımızı kestik.

En büyük eksiklerimizden olan Türkiye Belediyeler Birliği’nin belediyemize hibe ettiği tam donanımlı son model itfaiye aracımızı araç filomuza kattık. 2021 model Ford 1833 tam donanıma sahip itfaiye aracımız 6 ton su kapasiteli ve 250 litrelik köpük tankı var. Kuru kimyevi toz püskürtme özelliği, jet işleme ve pulverize monitör ile olası büyük yangınlara daha detaylı müdahale imkanı sağlıyor. Dakikada 3000 litre su verebiliyor. 12 metrelik portatif merdiveni, 50 metrelik çıkık hortumu var. Araç filomuza ayrı bir güç katacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının belediyemize hibe ettiği Otokar Atlas marka 6+1 metreküp hidrolik sıkıştırmalı çöp toplama aracımızla da daha temiz ve daha yeşil bir İscehisar için çalışacağız.

 

Hükümetimizin desteğiyle ilçemize daha nice güzel hizmetler kazandıracağız.

Araçlarımızın belediyemize kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanımız Mehmet Özhaseki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a, TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, Orman ve Su İşleri Eski Bakanımız Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti İscehisar İlçe Başkanımız Metin Balaban, İl Genel Meclis Üyelerimiz Murat Dikmen ve Mesut Çelen olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.