20-04-2021

Başkan Şahin, “Belediyelerde Gıda Bankacılığı Çalıştayına Katıldı”


Belediye Başkanımız Ahmet ŞAHİN, “TBB ile Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliğinde “Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık” kampanyası kapsamında “Belediyelerde Gıda Bankacılığı” çalıştayına katıldı.
Başkan Şahin, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (AFO) Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu’nun katılımıyla TBB ile Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen “Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık” kampanyası kapsamında “Belediyelerde Gıda Bankacılığı” çalıştayına video konferans yöntemiyle katıldı.
Başkan Şahin, ” Şu anda yeryüzündeki israf dünyadaki açlık sorununu 4 kez çözebilecek durumda. Ülkemizde günlük çöpe atılan ekmek sayısı 4,9 milyon adet. İnsan yediklerinden ibarettir gıda kaybı ve israfı önlemek bizlerin elinde.
Böylesine hassas ve önemli bir toplantının organize edilerek bilgi paylaşımında bulunulması olanağını bizlere sunan Tarım ve Orman Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.