28-10-2020

Başkan Şahin’den, Mevlid Kandili Mesajı


Peygamberimiz Hz. Muhammed SAV.’in doğum günü olan Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanımız Ahmet ŞAHİN, Mevlid Kandilinin tüm insanlığa ve İslam dünyasına barış, huzur, adalet ve hayırlar getirmesini diledi.
Başkan Şahin, "Mevlid Kandili, Yaratılmışların en şereflisi, kainatın efendisi, insanların en edeplisi, güzel ahlakın tamamlayıcısı, varlık aleminin en sevgilisi, Alemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed SAV.’in, insanlığın yaşadığı en karanlık dönemde doğumuyla dünyayı şereflendirerek, yeni ve mutlu çağın doğmasına vesile olduğu gündür.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in gelişiyle birlikte, insanlık üzerine çöken kara bulutlar dağılmış, cehalet, haksızlık ve zulüm sona ermiştir. O’nun örnek hayatı, her Müslüman için, alınması gereken derslerle doludur. Bir Müslüman olarak Peygamberimizin bütün güzel ahlâklarını örnek alarak kendimizi O’nun güzel ahlâkıyla donatmalıyız. İşte kandiller bu anlamda bir fırsat ve hatırlatma vesiledir. İnşallah bu mübarek gece, dünyayı saran Koronavirüs ve her türlü hastalıklardan kurutuluşumuza vesile olur.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin, aziz milletimizin ve İscehisar’lı hemşehrilerimin, Mevlid Kandil’ini en kalbi duygularımla kutluyorum." dedi.