29-06-2020

Başkan Ahmet Şahin, TBB ve Gaziantep BŞB. Fatma Şahin’le İşbirliği Görüşmesi Yaptı


İlçemizde kadınlarımız tarafından üretilen el emeği göz nuru mermer mozaikler yapılacak olan işbirliği ile Gaziantep’te sergilenerek satışa sunulacak.

Belediye Başkanımız Ahmet Şahin, Dünyaca ünlü Zeugma (Çingene Kızı) mozaiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesinde sergilenmekte ve dünyanın dört bir yanından yıllık 1,5 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir. İlçemizde kadınlarımız tarafından üretilen el emeği göz nuru mermer mozaiklerimizi tanıtmak adına Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’le görüşerek fikir alışverişinde bulunmuştuk. Sağolsun Başkanımız Fatma Şahin telefonla arayarak işbirliği için gerekli talimatları verdiğini söyledi. Kısa sürede Gaziantep’e giderek gerekli görüşmeleri yapacağız ve ilçemizde üretilen mermer mozaiklerin satış ve sergilenmesi için adımlar atacağız.

TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum. İlçemizin adını her alanda dünyaya duyurmak adına çalışmalarımız devam edecek. dedi