10-02-2020

Gençler Camide Buluştu


İlçe Müftülüğü tarafından, Kavak Camiinde Cami-Gençlik buluşması ve yarıyıl tatilini camide geçiren öğrencilere hediye verme programı organize edildi.


“Cami- Gençlik Projesi ”Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 81 ilde başlatılan ve ilçemizde de İscehisar Müftülüğü tarafından gençlere yönelik yürütülen; cami merkezli bir hayat şuurunun benimsenmesi, milli ve manevi değerlerle donatılması, kötü hal ve davranışların önüne geçilmesi amacıyla yapılmaktadır.


Gençlerle gerçekleştirilen Programda; Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve kasideler okundu. İscehisar İlçe Müftülüğü tarafından gençlere yönelik sunum yapıldı.

Gençlerin, yarınlarımız olduğunun altını çizen Başkan Şahin: “Gençlerimize milli ve manevi değerlerimizin aktarıldığı yerlerden biri de camilerimizdir. Amacımız gençlerimizin cami ile cemaatle ve ibadetle buluşmasıdır. Böylelikle dinini bilen, vatan ve millet sevgisi taşıyan gençlerimiz yetişmektedir. Etkinliklerin yapılmasında emeği geçen İlçe Müftülüğüne, din görevlilerimize ve projeye katılan gençlerimize teşekkür ediyorum" dedi.


Cami Gençlik buluşması programa katılanlara ikram verilmesi ardından sonra erdi.