YENİ DEVLET HASTANESİ HIZLA YÜKSELİYOR

İlçemizde Sağlık Bakanlığı tarafından yapımına başlanan Devlet Hastanesi inşaatı 3. kat zemin betonu atıldı.

İlçemizde  Sağlık Bakanlığı tarafından yapımına başlanan Devlet Hastanesi inşaatı 3. kat zemin betonu atıldı.

Kısa süre önce yapımına başlanan hastane inşaatı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Mustafa ÇİBİK; “İlçemize kalıcı bir eseri daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hastane inşaatı çalışmaları aralıksız devam ediyor. 45 iş günü içerisinde kaba inşaatın bitmesi planlanmakta olup, diğer çalışmalarında tamamlanması ile inşallah kısa süre içerisinde hizmete açılacak. İscehisar ’ımızın daha modern, daha estetik ve daha çağdaş bir görünüme kavuşması adına çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.” dedi.
 
İscehisar Devlet Hastanesi 30 yataklı, Bodrum + Zemin + 4 kat şeklinde inşa edilecek.
1600 m2 alan üzerine oturacak hastane binasının , toplam kullanım alanı 7705 m2 olacak. Ayrıca 400 m2 inşaat alanına sahip iki katlı teknik merkez binası hastane binasından ayrı olup içerisinde jeneratör, trafo merkezi, ve diğer makineler bulunacak.
 
Hastane hemodiyaliz ünitesi, CPR-acil müdahale ünitesi, 2 adet kadın doğum ünitesi, diş polikliniği, çocuk sağlığı polikliniği, genel cerrahi polikliniği, 2 tane ameliyathane, yoğun bakım ünitesi ve diğer halk sağlık hizmetlerini karşılamak üzere dizayn edilecek. İşin tahmini süresi 450 gündür.
 
 

Paylaş: