Giresunlular Şehitliği Anma Programı

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, 1 Eylül Cumartesi günü İlçemiz Doğanlar köyünde bulunan Giresunlular Şehitliğinde anma programı düzenlendi. Anma programına ülkemizin her yerinden Giresunlular başta olmak üzere binlerce kişi katıldı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. 
 
Giresun Bulancak Belediyesi mehter takımı sahne alarak seslendirdiği eserlerle yüreklere dokundu.
 
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce getirilen keklikler protokol üyelerince doğaya salındı.

Giresunlular Federasyonu Başkanı Mehmet KUĞU açılış konuşmasını yaparak duygularını ifade etti.

Belediye Başkanımız Mustafa ÇİBİK konuşmasında, şehitlerimize olan minnet borcumuzu onları her daim yaşatarak ödemeye çalışıyoruz. Bu millet geçmişte olduğu gibi bugünde birdir, bütündür diyerek birlik, beraberlik mesajı verdi.
 
Sırasıyla sahneye çıkan protokol üyeleri konuşmalarında  günün önemine değinirken birlik beraberlik mesajı verdiler.
 
Programın son konuşmasını yapan Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Geçmişte olduğu gibi şimdide Türkiye üzerinde birçok ülkenin planları var. Bu güzel ülkemizi işgal etmek isteyen bazı devletlerin hile desiselerine maruz kalmıştır. Onların hile desiseleri varsa, onların planları varsa, Cenab-ı Allah'ın da bir planı var. Allah'ın izniyle bu şanlı bayrak, bu topraklarda ilelebet dalgalanacak. Minarelerden ezanlar ilelebet okunacaktır. Asırlardır hiçbir esarete boyun eğmemiş millet Türk milletidir. Bende bu milletin bir evladı olarak, gerçekten gurur duyuyorum. Bütün cephelerde İstanbul'un fethinde, Niğbolu'nda, Malazgirt'te, Çanakkale'de, Kocatepe'de, Dumlupınar'da ve buradaki Sivritepe'de bu kahramanlık destanını yazdık. Cenabı Allah bütün milletimizi bela ve musibetlerden muhafaza eylesin. Düşmanların şerrinden korusun. Cenabı Allah Türk milletinin bahtını açık etsin. 1071 Malazgirt Savaşından bu yana vatan için canlarını seve seve feda eden bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun.“ dedi.
 
Konuşmaların ardından Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Belediye Başkanımız Mustafa Çibik, Meclis İdare Amiri İstanbul Milletvekili ve Giresunlular Federasyonu Onursal Başkanı  Hasan Turan’a Fahri Hemşehrilik Beratı verdi.
 
Yapımı tamamlanan Giresun Evi ve çeşmenin açılışı yapılarak hizmete açıldı.
 
Katılımcılara asker menüsü (Arpa Çorbası, somun ekmek ve üzüm hoşafı) ikram edildi.
 
Program Dedesivri Tepesine meşaleli yürüyüşle son buldu.

Programa Bakanımız Prof. Dr. Veysel EROĞLU, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim YURDUNUSEVEN, Meclis İdare Amiri İstanbul Milletvekili ve Giresunlular Federasyonu Onursal Başkanı Hasan Turan, Giresun Milletvekili Cemal ÖZTÜRK, İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Cafer Sarılı, Giresun Vali Yardımcısı Rasim Belge, İlçe Kaymakamımız Muhammet ÖZTABAK, Belediye Başkanımız Mustafa ÇİBİK, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN, Eyüp Sultan Belediye Başkanı Remzi AYDIN , Siyasi Parti Temsilcileri, Dernek Başkanları ile çok sayıda misafir katıldı.
 
Program  Mavi Karadeniz kanalından canlı yayınlandı.
 

Paylaş: