Belediye Başkanımız Ahmet ŞAHİN’in Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Belediye Başkanımız Ahmet ŞAHİN Kurban Bayramı Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayınladı.

Başkan Şahin mesajında;“ Yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının zirveye ulaştığı dini bayramlarımızdan biri olan mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. 

Bayramlar; insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin uygulandığı, sergilendiği, toplumda millet olma bilincinin şekillendiği ve güçlendiği müstesna günlerdir.

İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından da çok büyük bir öneme ve değere sahiptir. Çünkü bu güzel günleri; kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hakim olduğu bir mana ikliminde yaşamak ve kalıcı kılmaya bir vasıta olarak görmek gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; İscehisar’lı vatandaşlarımızın ve tüm İslam Âleminin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

Paylaş: